15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 17:21

Ознака: тинејџер

Тинејџер нападнат со нож во парк во Драчево

Седумнаесетгодишно момче било прободено со нож во парк во Драчево. Според информациите на МВР, вчера С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека околу 23.40 часот во парк...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Тинејџер со автомобил удрил во две деца во Центар и избегал

Деветнаесетгодишен возач со автомобил удрил во две деца во Скопје и избегал. Двете деца биле повредени во несреќата и пренесени во болница, а едното...

Тинејџер подготвувал вооружен напад на училиште

Еден тинејџер бил приведен во сибирскиот град Краснојарск во Русија за подготвување вооружен напад врз училиште, соопшти руската Федералната служба за безбедност (ФСБ). - ФСБ...

Тинејџер застрелан во трговски центар во Денвер

Седумнаесетгодишно момче е застрелано при пукање во трговски центар во предградието на Денвер, САД, а бројните посетители на трговскиот центар панично бегале барајќи место...

Почина тинејџерот кој изведе оружен напад во Калифорнија

Почина шеснаесетгодишниот тинејџер, кој се застрела откако уби двајца ученици и повреди три лица во средното училиште во близина на Лос Анџелес. Тој беше...

Тинејџерот ја повлече тужбата за сексуално вознемирување против Кевин Спејси

Тинејџерот кој го обвини актерот Кевин Спејси дека сексуално го вознемирувал во 2016 година ја повлече тужбата. Ова значи дека момчето не може во...

Тинејџер во Истанбул спаси бебе кое падна од втор кат

Тинејџер, по потекло од Алжир, го спаси животот на двегодишно девојче кое паднало од втор кат од зграда во Истанбул. Девојчето паднало право во рацете...

Уапсен тинејџерот кој држеше четири жени во заложништво

Тинејџерот кој со часови држеше четири жени како заложнички во продавница во град во јужниот дел на Франција беше уапсен по неколкучасовни преговори со...

Падна првата жртва на „црниот петок“ (видео)

Еден тинејџер е убиен, а две лица се повредени во престрелка во трговски центар во Алабама, пред распродажбата за „Црн петок“ (Black Friday). Локалните власти...