22 C
Skopje
19.9.2018 - 21:07

Ознака: тинејџер шампион

Килијан Мбапе е осмиот тинејџер шампион

Французинот со голот во финалето се израмни со Пеле, а вкупно влезе во малата група влијателни тинејџери на светските прваци, во која е и,...