6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 11:13

Ознака: тинејџерка

Тинејџерка направи заштитна бакарна ткаенина што блокира радиоактивно зрачење

Нејзиниот СМАРТ-панцир беше тестиран во лабораториска средина, изумот на Бутон за време на третмани со карцином ја намали површинската изложеност од вишок радиоактивно зрачење...

Исчезна тинејџерка од летувалиште во Малезија, полицијата стравува дека е киднапирана

Нора Куирин (15) од Велика Британија исчезнала од спалната соба во луксузно одморалиште во Малезија минатиот викенд, каде што летувала со родителите. Малезиската полиција...

Тинејџерка се самоубила по анкета на Инстаграм

Шеснаесетгодишно девојче од Малезија се самоубило откако поставило анкета на Инстаграм со која побарала од нејзините следбеници да одговорат дали таа треба да умре...

Тинејџерка од Шведска предложена за Нобелова награда за мир

Шведската активистка за заштита на животната средина Грета Тунберг е номинирана за Нобелова награда за мир, благодарејќи на нејзините активности во борбата против климатските...

Индонезијка преживеала месец и половина на отворено море

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено море во пловечка колипка, ловејќи риба и пиејќи морска вода што ја цедела со својата облека, пред...