Ознака: Тинејџерката

Тинејџерката Радукану испиша историја во Њујорк

Отсекогаш сонував да освојам гранслем-турнир. Верувајте, го сторив тоа и уште не можам да поверувам, изјави Радукану, која стана првата тенисерка во опен-ерата што...