Ознака: тинејџери

Не треба некого тајно да фотографирате, а потоа да му се...

Денеска тинејџерите едвај чекаат да добијат мобилен телефон, по можност од оние паметните, на кој можат да ги инсталираат сите апликации и игри за...

Ангажирањето тинејџери е нов тренд во фудбалот

Еволуцијата во спортската наука природно влијаеше врз еволуцијата на тактиките и создаде побрз спорт. Ова уште повеќе ѝ дава предност на младоста и сѐ...

Тинјеџер провалил во затвор за да се смири со поранешната девојка

Во обид повторно да ја придобие својата поранешна девојка, тинејџер од Германија провалил во затвор во северозападниот град Фехта. Според надлежните во затворот, 18-годишникот го...

Момче смртно прободено со нож, сведоците снимале наместо да му помогнат

Набргу по завршувањето на наставата, во понеделникот се случи убиство во близина на средното училиште „Океансајд“ во Њујорк. Група тинејџери го нападнале и претепале 16-годишниот...

Во првите одбранбени линии на Триполи стојат тинејџери

Офанзивата на одметнатиот либиски генерал Халифа Хафтар на главниот град Тирполи создаде генерација на неискусни и во голема мера заборавени млади луѓе застанаа во...

Фудбалерите тинејџери се сѐ побарани и поскапи

Атлетико наводно е подготвен да плати 126 милиони евра за Португалецот Жоао Феликс од Бенфика, а Јувентус е пред финализирање на трансферот на Матијас...

Тинејџери добија глобално признание за нивното иновативно решение за спречување на...

Тим тинејџери од земјава е еден од петте победнички тимови што ќе добијат стручно менторство и 20 илјади долари почетни финансиски средства за проширување...

Санчо ги предводи најталентираните фудбалери тинејџери

Престижната интернет-страница „Гол“ (goal.com) објави листа со 50 најперспективни светски фудбалери, водејќи се според бројот на настапите за првиот тим, потенцијалот и вкупните спортски,...

Аларм поради виртуелниот социјален живот на тинејџерите

Неодамна му бев гостинка на француското семејство Бегон. Во нивниот просторен староградски стан во резиденецијалниот кварт на францускиот град Лил, покрај брачната двојка Алиса...

Бугарски тинејџери обвинети за групно силување на девојче во Германија

Во германски суд денеска почнува предметот против осуммина тинејџери, обвинети за групно силување на 13-годишно девојче во југозападниот град Фелберт. Момчињата, на возраст од 14...