5.7 C
Skopje
10.12.2019 - 21:21

Ознака: Тина Тарнер

Тина Тарнер откри дека сопругот донирал бубрег за неа

Американската пејачка Тина Тарнер откри дека и била извршена трансплантација на бубрег, кој го донирал нејзиниот сопруг Ервин Бах. Таа за случајот детали изнесува во...

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на својот син во Океанот

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на нејзиниот син Крег Рејмонд Тарнер во Океанот. Тој изврши самоубиство дома во неговата куќа пред помалку од еден...

Синот на Тина Тарнер изврши самоубиство

Синот на пејачката Тина Тарнер, Крег Рејмонд Тарнер (59) се самоуби со огнено оружје во својот дом во Студио Сити, Калифорнија.  Локалните власти потврдија дека...