Ознака: тим

Време е за промени

Светското првенство во ракомет е зад нас, македонската репрезентација постигна резултат што е далеку под она што го очекуваше пошироката јавност. Но за да...

Тибет остана без единствениот фудбалски тим

Ласа Ченгту одигра само два натпревара во тибетската престолнина, која се наоѓа на надморска височина од 3.650 метри, и во двата наврата судијата мораше...

Статистиките опоменуваат, но и поучуваат

Лошиот пласман не треба да биде пречка на патот кон подмладувањето и создавањето силен и квалитетен тим што ќе ја продолжи традицијата на учество...

Шарлот е 30-от тим што ќе игра во МЛС лигата

Шарлот е најновата, 30-та екипа што ќе игра во фудбалската лига (МЛС) на САД, и кој ќе почне да се натпреварува од 2021 година....

Уште еден тим од Лондон смени тренер

Шпанецот Унаи Емери е разрешен од функцијата менаџер на фудбалскиот клуб Арсенал, по 18 месеци на чело, откако дојде на местото на Арсен Венгер....

Македонија и Словенија со проверени тимови на мечот во Скопје

Словенците најавуваат реванш за ремито во 2-то коло, а селекторот Кек ги повика истите играчи што во септември забележаа две победи. Македонскиот селектор Ангеловски ќе...

Тимот на колото постигна 47 гола

Одличната игра и седумте гола во воведниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) против Монпелје, по петгодишна пауза го врати вардаровиот централен бек Сташ...

Министерката за финансии го презентираше тимот на најблиски соработници

Министерската за финансии Нина Ангеловска објави на Фејсбук дека го формирала тимот на најблиски соработници, кој е доминантно женски, но, според неа, балансот во...

Урсула фон дер Лајен ќе ги соопшти имињата од нејзиниот тим

Претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен го заврши составот на својот тим за следните пет години. Таа во ноември ќе го преземе управувањето...

Тотенхем дебитира, за Ливерпул деветто европско финале

Тимот од Лондон на 1 јуни во Мадрид има шанса да биде 23-от европски првак и првиот дебитант шампион по Челси во 2012-та На стадионот...