18.8 C
Skopje
12.6.2021 - 23:26

Ознака: тешки повреди

Прегазена жена во сообраќајна несреќа во Скопје

Четириесет и деветгодишна скопјанка се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи синоќа пред хотел на крстосница од улицата Филип Втори...

Маж турнал 88-годишна жена во Скопје, со тешки повреди е пренесена...

Вчера во 10,45 часот било пријавено дека на 28.08.2020 околу 17,00 часот во Скопје додека З.З.(88) од Скопје била со нејзината сосетка А.В.(62), зет...

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е...

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се...

ОЈО со истражна постапка за браќа кои нанеле тешки телесни повреди

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца браќа, од кои за едниот постои основано сомнение дека сторил кривично дело...

Тешко повреден тракторист од Бегниште

И.Т. (54) од село Бегниште добил тешки повреди откако се превртел тракторот со кој работел, соопшти денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Настанот се...