-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:14

Ознака: тешка повреда

Арматури паднаа врз млад работник кај Стара железничка

Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран. Според неофицијални...

Тешко повредена 18-годишна девојка во сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Осумнаесетгодишна девојка се здобила со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случила на магистралниот пат Градско – Прилеп, соопшти полицијата. Имено, синоќа во...