21.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:18

Ознака: Техно

Техно

Се продава првата виртуелна куќа во светот Современата уметница Криста Ким најави продажба на нејзиниот дизајн на „првиот дигитален дом“, наречен „Марс хаус“, кој ќе...

Техно

Старлинк - интернет во камиони, бродови и авиони Компанијата „Спејс екс“ бара регулаторна дозвола за поврзување на возилата, камионите, бродовите и авионите со својата сателитска...

Техно

„Леново“ го претстави паметниот телефон „лиџен“ за гејмери Компанијата „Леново“, преку социјалната мрежа Веибо, го објави пристигнувањето на паметниот телефон „лиџен“, наменет за гејмерите. Во својата...

Техно

Aвтономен летачки робот открива и бере зрели плодови Компанијата „Тевел аеробиотик технолоџис“ разви автономен летачки робот (ФАР) што користи вештачка интелигенција за откривање и берење...

Техно

„Моторола“ претстави два нови телефони од линијата „мото Г“ „Моторола“ претстави нови членови на семејството „мото Г“, поточно „мото Г10“ и „мото Г30“. Компанијата очигледно...

Техно

„Шаоми“ го претстави „ми 11“ за глобалниот пазар Најновиот предводник на „Шаоми“, кој од Кина излезе на глобалниот пазар е паметниот телефон „ми 11“. Компанијата...

Техно

Ајфон може да им пречи на медицинските помагала и пејсмејкерите Производителите честопати даваат препораки за безбедна употреба на нивните уреди околу безжичните или магнетните производи,...

Техно

Идните мобилни телефони на „Самсунг“ нема да доаѓаат со полначи Три месеци откако компанијата „Епл“ објави дека ајфон 12 нема да доаѓа со полнач, „Самсунг“...

Техно

Милиони телефони непродадени поради пандемијата Испораките на паметни телефони во 2020 година се намалени за една петтина. Кинеската влада откри дека пратките на мобилни телефони...

Техно

„Уан плас“ планира да направи телефон што ја менува бојата Иако нема гаранција дека оваа технологија ќе добие зелено светло за производство, концептниот паметен телефон...