Ознака: Техно

Ватсап воведе нови опции за поголема приватност

Техно Апликацијата Ватсап најави нови функции, кои на корисниците ќе им овозможат поголема приватност при користењето и дејствувањето на оваа платформа. Корисниците ќе можат нечујно...

„Мајкрософт“ подготвува Виндоус 12

Техно Изгледа дека концептот „Виндоус како услуга“ пропадна, бидејќи „Мајкрософт“ ја промени стратегијата за издавање и подготвува нов Виндоус 12, кој ќе пристигне во 2024...

Гласовна порака како статус на Воцап

Техно Воцап стана познат по честите и корисни ажурирања, корисниците неодамна добија реакции со емотикони, а сега е на пат уште една важна промена. Според бета-кодот...

Јужнокорејските фабрики забрзано ги менуваат работниците со роботи

Техно Во јануари, во Јужна Кореја беше усвоен закон со кој им се дозволува на судовите да ги казнуваат директорите или високите менаџери на компании...

„Моторола“ најави нов паметен телефон, со камера од 200 мегапиксели

Техно „Моторола“ го најави доаѓањето на нов паметен телефон, кој ќе има моќна камера од 200 мегапиксели. Генералниот директор на компанијата „Леново“, во чија сопственост...

„Епл“ тестира приклучок УСБ-Ц на ајфон

Техно Компанијата „Епл“ тестира примери на ајфон што имаат приклучок УСБ-Ц, наместо приклучок лајтнинг. Иако е во фаза на тестирање, приклучокот УСБ-Ц не треба да се...

„Галакси зет флип 3 покемон едишн“ експресно распродаден

Техно Специјалното издание на „Самсунг“ на паметниот телефон „галакси зет флип 3“, наречено „покемон едишн“, е распродадено во Јужна Кореја само за неколку минути. Продажбата се...

Новиот дрон на ДЈИ сo поголема батерија и сензори

Техно Технолошката компанија ДЈИ подготвува нов дрон „мини 3 про“, кој носи неколку значајни подобрувања во однос на неговиот претходник, кој нема ознака про. Подобрувањата,...

Како да се ублажи компјутерското зрачење

Техно Зрачењето не е воопшто наивно и може да ни ја наруши рамнотежата. Затоа, решивме да предложиме начини на кои можете да се заштитите. - Никогаш...

„Епл“ развива лаптоп со преклопен екран

Техно Американските медиуми пренесуваат дека компанијата „Епл“ работи на развој на уред со екран на преклопување од 20 инчи. Станува збор за уред што претставува хибрид...