3.8 C
Skopje
30.11.2021 - 4:38

Ознака: Теута Арифи

Теута Арифи го призна поразот во Тетово, градоначалник ќе биде Касами

Кандидатката на ДУИ за градоначалничка на Тетово, Теута Арифи го призна поразот на локалните избори. Таа на прес-конференција кажа дека не успеала да го добиe...

Прогласена тридневна жалост во Тетово

Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост, по стравотниот пожар кој вчеравечер избувна во модуларната болница, а животите ги загубија 14 пациенти. Градоначалничката на...

Арифи: Нема изјави додека не се добијат официјални информации

Немаме точни информации за многу детали. Одлучено е да не се даваат изјави се додека не добиеме официјални информации, кажа градоначалничката на Тетово, Теута...

Теута Арифи позитивна на ковид-19 по две примени вакцини

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. Таа, како што пишува, имала малку зголемена температура и болки во...

„Екогерила“: Наместо Арифи нека пресмета колку контејнери треба да има

Актуелната градоначалничка на Тетово на низок и недостоинствен начин за функцијата што ја извршува, ги обвинува граѓаните за мини-депонии кои настануваат во градот, реагираат...

Во Тетово се одржа втората јавна трибина посветена на дигитализацијата

Министерството за информатичко општество и администрација, продолжи со организација на повеќе настани во областа на дигитализацијата. Во Тетово се одржа втората јавна трибина на тема...

Дане Талески нов амбасадор во НАТО, Теута Арифи во САД?

Премиерот Зоран Заев да одговори дали е точно дека ќе има четири нови амбасадори на државата, и тоа: Теута Арифи во САД, Дане Талески...

Евроамбасадорот Самуел Жбогар во посета на Тетово

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар денес го посети Тетово и се сретна со вработените и учениците на тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“, а потоа имаше и средба...

Вавилонска кула во практика

Залагајќи се за подигнување на албанскиот јазик на ниво на втор службен јазик, пред речиси десет години Теута Арифи се послужи со библиската легенда...