-2.4 C
Skopje
20.1.2021 - 23:26

Ознака: тетовско

Затворен угостителски објект во Тетовско поради непочитување на работното време

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Притоа, во...

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот

Полицијата приведе сопственик на угостителски објект во тетовско Жеровјане во кој биле затекнати гости и по 21 часот. Исто така, биле приведени и осум...

Маричиќ отвори нов воспитно-поправен дом во Тетовско

Министерот за правда Бојан Маричиќ и неговиот заменик, Агим Нухиу, заедно со амбасадорот на Кралството Холандија во Северна Македонија, г. Дирк Јан Коп, претставничката...

Приведен бегалец од затвор од тетовско осуден на 15 години

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги и Единицата за специјални задачи на планинскиот пат денеска над село Гермо-тетовско го приведоа...

Тетовец осомничен дека извршил обљуба врз три малолетнички

Три жени од тетовско село пријавиле дека Ф.А.(43) од нивното село извршил обљуба врз нивните малолетни ќерки. - За настанот бил известен Јавен обвинител, а...

Нови протести против поскапувањето на струјата, блокиран автопатот Тетово – Скопје

Во знак на револт поради зголемената цена на електричната енергија, денеска група граѓани од Тетовско го блокираа автопатот Тетово-Скопје.  Организацискиот одбор на социјалните мрежи го...

Најмладиот пациент од тетовско е четиримесечно бебе

Во тетовскиот регион забележани се девет нови случаи со ковид-19. Како што изјави денеска Наим Скендери, специјализант по епидемиологија во Центарот за јавно здравје,...

Тепачка со нож и пиштол во Тетовско, уапсени четворица

Четири лица од Тетовско се уапсени поради нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка, која следела по претходна расправија. Тепачката се случила на...

Рачна бомба пронајдена во ѕидовите од стара куќа

Шеесет и тригодишник од тетовското село Ѓермо пријавил дека додека изведувал градежни работи за уривање на стара куќа, во еден од sидовите пронашол рачна...

Пријава против крадец од Тетовско кој препордавал украдени апарати за домаќинство

Секторот за внатрешни работи Тетово ќе поднесе кривична пријава против Р.А.(32) од село Одри, Tетовско, поради постоење основи на сомнение дека извршил пет тешки...

Peach Boy Riverside Episode Preview at website https://animeflix.nl animeflix inuyasha

Violet Evergarden Movie Episode Preview at Crunchyroll crunchyroll premium free