16.1 C
Skopje
26.4.2019 - 0:16

Ознака: тетовско Копанце

Оштетена црквата „Свети Никола“ во тетовско Копанце

Поголема материјална штета била нанесена на црквата „Свети Никола“ во тетовското село Копанце откако засега непознати сторители на насилен начин влегле во црквата, информираше...