16.4 C
Skopje
25.4.2019 - 12:27

Ознака: Тетово

Настава само во една смена во сите училишта приоритет на општина...

Новата учебна година на подрачјето на општина Тетово ќе започне со три целосно реконструирани училишта и интензивирање на напорите сите школски објекти да работат...

Во Тетово приведен маж кој пукал во воздух

Тетовската полиција откри лице кое пукало во воздух по зачестените пријави за вакви инциденти. Викендов по претходна пријава за пукање рафални истрели на улица...

Невладината „Мултикултура“ ќе следи судски постапки од граѓанското право во судови...

Претставници на Здружението „Мултикултура“ од Тетово во следните 30 месеци како регионална канцеларија на коалицијата „Сите за правично судење“ ќе ги набљудуваат судските постапки...

Руинираност наместо препознатлив белег во стариот дел од Тетово

Калдрма која ја снемува од улиците, дотраени куќи пред распаѓање, многу смет. Ваква е сликата од населбите во стариот дел од Тетово кој наместо...

Одбележани 17 години од нападот кај Карпалак

На одбележувањето на 17-годишнината од загинувањето на десеттемина македонски бранители, во 2001 година кај месноста Карпалак помеѓу Тетово и Скопје, оние што го преживеаја...

Поради печалбарите училишните дворови стануваат паркинзи

Општините Тетово и Гостивар во соработка со полицијата одлучија привремено да ги користат училишни дворови како паркинг места поради зголемениот број возила со доаѓањето...

Рушење на дивоградбите предизвик за Тетово и Гостивар

Рушење ѕид на локација предвидена за улица во населбата Питарница од општина Гостивар беше објавено како почеток на борба против дивоградбите. Градоначалникот Арбен Таравари...

Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

Клиничкиот центар-Тетово вчера вечерта била донесена Ф.А. (53) од Тетово со нанесена повреда на левата надлактица од огнено оружје. -Ф.А. додека била на свадбена веселба...

Повредено младо момче на автопатот Скопје – Тетово

На автопатот Скопје-Тетово вчера околу 15 часот се случила сообраќајна незгода. Во истата учествувале патничко моторно возило „Опел Астра“ со тетовски регистерски таблици управувано од...

Со нож нападнато 10-годишно девојче во Тетово

Десетгодишно девојче било нападната со нож вчера во Тетово во близина на зградата во која живеело, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил таткото на...