22 C
Skopje
19.9.2018 - 21:02

Ознака: Тетово

Невладината „Мултикултура“ ќе следи судски постапки од граѓанското право во судови...

Претставници на Здружението „Мултикултура“ од Тетово во следните 30 месеци како регионална канцеларија на коалицијата „Сите за правично судење“ ќе ги набљудуваат судските постапки...

Руинираност наместо препознатлив белег во стариот дел од Тетово

Калдрма која ја снемува од улиците, дотраени куќи пред распаѓање, многу смет. Ваква е сликата од населбите во стариот дел од Тетово кој наместо...

Одбележани 17 години од нападот кај Карпалак

На одбележувањето на 17-годишнината од загинувањето на десеттемина македонски бранители, во 2001 година кај месноста Карпалак помеѓу Тетово и Скопје, оние што го преживеаја...

Поради печалбарите училишните дворови стануваат паркинзи

Општините Тетово и Гостивар во соработка со полицијата одлучија привремено да ги користат училишни дворови како паркинг места поради зголемениот број возила со доаѓањето...

Рушење на дивоградбите предизвик за Тетово и Гостивар

Рушење ѕид на локација предвидена за улица во населбата Питарница од општина Гостивар беше објавено како почеток на борба против дивоградбите. Градоначалникот Арбен Таравари...

Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

Клиничкиот центар-Тетово вчера вечерта била донесена Ф.А. (53) од Тетово со нанесена повреда на левата надлактица од огнено оружје. -Ф.А. додека била на свадбена веселба...

Повредено младо момче на автопатот Скопје – Тетово

На автопатот Скопје-Тетово вчера околу 15 часот се случила сообраќајна незгода. Во истата учествувале патничко моторно возило „Опел Астра“ со тетовски регистерски таблици управувано од...

Со нож нападнато 10-годишно девојче во Тетово

Десетгодишно девојче било нападната со нож вчера во Тетово во близина на зградата во која живеело, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил таткото на...

По 45 години, целосно се реконструира една од градинките „Младост“ во...

Децата згрижени во објектот „Тетекс“ на градинката „Младост“ во Тетово од септември ќе посетуваат целосно реновирани простории. Станува збор за најголемата реконструкција на градинките,...

Објектот Тетекс на градинката Младост во Тетово целосно се реконструира по...

Децата згрижени во објектот Тетекс на градинката Младост во Тетово, од септември ќе посетуваат целосно реновирани простории. Станува збор за најголемата реконструкција на градинките,...