10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 18:50

Ознака: Тетово

Маричиќ: Власта не се меша во истрагата за пожарот во Тетово

Власта воопшто не се меша во истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово. Да сакаше да се меша, немаше да повика германски истражители...

Почна да се разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за јавни...

Средношколците во Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн-настава

Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како...

Германски експерти ќе се вклучат во истрагата за пожарот во модуларната...

Четворица германски експерти ќе бидат вклучени во истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница, соопшти портпаролот на Владата Душко Арсовски. Тој образложи дека германскиот тим...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Филипче и Хасани треба да си одат и да...

Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи?, прашува ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста. - Кој од власта има...

ОЈО ја собира документацијата за изградбата на тетовската модуларна болница

Основното јавно обвинителство Тетово продолжува со континуирано преземање дејствија за расчистување на трагичниот настан во модуларната ковид-болница, кога 14 лица го загубија животот во...

Заев смета дека Владата не треба да поднесе оставка

Владата не треба да даде оставка по катастрофалниот пожар во модуларната болница во Тетово, истакна денеска премиерот Зоран Заев по обраќањето на Енергетскиот форум...

Засадени 14 дрвја во знак на почит кон загинатите во пожарот

Четиринаесет дрвја денеска симболично беа засадени на плоштадот „Илирија“ во Тетово, во знак на почит кон загинатите во пожарот кој избувна во тетовскиот ковид-центар...

Обновено: Експертите од Германија ќе пристигнат во следните неколку дена

Експертите од Германија кои треба да помогнат во истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово ќе пристигнат во Македонија во следните неколку дена,...

Во Тетово најавен марш во чест на жртвите во пожарот

Навивачката група „Балисти“ на фудбалскиот клуб Шкендија најави марш во чест на жртвите во пожарот во модуларната ковид-болница во Тетово. Маршот ќе почне во 13.30...