Ознака: Тетово

Во тетовските средни училишта вкупно 3. 434 слободни места

Во седумте тетовски средни училишта има слободни места за 3. 434 ученика, според објавениот Конкурс за запишување ученици во јавните средни училишта за учебната...

Становите од опожарената зграда во Тетово без последници од огнот

Станарите од зградата број 75 на булеварот Илинденска во Тетово останаа живи и здрави, по пет речиси пет часа пожар, а материјалните штети имаат...

Пожар во зграда во Тетово

На покривот од седумкатна зграда во Тетово околу 16 часот избил пожар. Пожарникарите се уште се борат да го изгаснат огнот. Засега нема информации за...

Ученици од цела Македонија се натпреваруваа во пеење на француски јазик

Тетово беше домаќин на Државниот натпревар во франкофонска песна 2018 за ученици од основни и средни училишта во организација на Француска алијанса. Првото место...