17.8 C
Skopje
20.9.2019 - 14:54

Ознака: Тетово

До крајот на јуни ќе заврши рехабилитацијата на автопатот од Скопје...

Интензивно се работи на рехабилитација на автопатската делница Скопје - Тетово, која е во должина од 17 километри. Досега се рехабилитирани и асфалтирани девет...

Одбележани 17 години од загинувањето на 6 припадници на тетовскиот гарнизон

Во тетовската касарна „Кузман Јосифовски Питу“ се одбележаа 17 години од загинувањето на припадниците на Армијата и гарнизонот во Тетово на 5-ти јуни 2001...

Девојка киднапирана и малтретирана во тетовската населба Теќе

Дваесетгодишна девојка од тетовското село Копанце била киднапирана и физички малтретирана, соопшти МВР. Настанот се случил вчера, кога Л.А.(20) од село Копанце, тетовско пријавила дека...

Нови цени и стари проблеми со погребување во Тетово

Советот на општина Тетово донесе одлука со која дел од работата на јавното комунално претријатие (ЈКП) се препушта на оператори-фирми за кои се одредени...

Се бара затворање на казината во Тетово поради нелегалности

Граѓанското движење против коцкање од Тетово на прес-конфренција инфомираше дека по нивниот протест на 4-ти мај и поднесена тужба Управниот суд донесе одлука за...

Пронајден мртов маж во стан во Тетово

Починато машко лице било пронајдено вчера во стан во Тетово, откако комшиите во полиција пријавиле дека од станот се ширела непријатна миризба. Како што информираат...

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Тетово

Три лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа на две возила што се случи денеска околу 11.20 часот на улица „Илинденска“, во Тетово. Во сообраќајката...

Грипот не попушта во Гостивар, ретка заразна болест во Тетово

Оваа сезона на грип Гостивар во повеќе наврати го држеше неславниот рекорд на општина со најмногу заболени во Македонија. Невообичаено за месец мај, во...

Погребувањето во Тетово проблематично и на старите и на новите гробишта

Иако помина над една деценија откако започна да се користи новата локација за православните гробишта кај Фалише, проблемот со погребувањето во Тетово не е...

И пешаците прават прекршоци во сообраќајот- 17 казни во Тетово

Во рамките на превентивно-контролни активности што и годинава ги презема Секторот за внатрешни работи Тетово за поголема безбедност на пешаците и за подобрување на...