31.5 C
Skopje
21.7.2019 - 15:22

Ознака: Тетово

Денови на македонската фотографија повторно во Тетово

Во „Галерија“ се изложени 101 фотографија од 43 автори Во Тетово, по пауза од 23 години, викендов беа отворени 56-те едноподруго, Денови на македонската фотографија....

Доделени признанија за најуспешните ученици во Тетово

Сите ученици од основните и средните училишта во Тетово кои освоиле награди на општински, регионални, државни и меѓународни натпревари во изминатата учебна година...

До крајот на јуни ќе заврши рехабилитацијата на автопатот од Скопје...

Интензивно се работи на рехабилитација на автопатската делница Скопје - Тетово, која е во должина од 17 километри. Досега се рехабилитирани и асфалтирани девет...

Одбележани 17 години од загинувањето на 6 припадници на тетовскиот гарнизон

Во тетовската касарна „Кузман Јосифовски Питу“ се одбележаа 17 години од загинувањето на припадниците на Армијата и гарнизонот во Тетово на 5-ти јуни 2001...

Девојка киднапирана и малтретирана во тетовската населба Теќе

Дваесетгодишна девојка од тетовското село Копанце била киднапирана и физички малтретирана, соопшти МВР. Настанот се случил вчера, кога Л.А.(20) од село Копанце, тетовско пријавила дека...

Нови цени и стари проблеми со погребување во Тетово

Советот на општина Тетово донесе одлука со која дел од работата на јавното комунално претријатие (ЈКП) се препушта на оператори-фирми за кои се одредени...

Се бара затворање на казината во Тетово поради нелегалности

Граѓанското движење против коцкање од Тетово на прес-конфренција инфомираше дека по нивниот протест на 4-ти мај и поднесена тужба Управниот суд донесе одлука за...

Пронајден мртов маж во стан во Тетово

Починато машко лице било пронајдено вчера во стан во Тетово, откако комшиите во полиција пријавиле дека од станот се ширела непријатна миризба. Како што информираат...

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Тетово

Три лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа на две возила што се случи денеска околу 11.20 часот на улица „Илинденска“, во Тетово. Во сообраќајката...

Грипот не попушта во Гостивар, ретка заразна болест во Тетово

Оваа сезона на грип Гостивар во повеќе наврати го држеше неславниот рекорд на општина со најмногу заболени во Македонија. Невообичаено за месец мај, во...