26.7 C
Skopje
23.7.2019 - 13:47

Ознака: Тетово

Тетовец со „голф“ влетал во десетмина пешаци, еден од нив тешко...

На локалниот пат село Горно Орашје – Тетово, вчера во попладневните часови се случил посериозен сообраќаен инцидент, во кој тетовец со автомобил влетал во...

Промоција на „Разговори за нас“ во Тетово

Книгата „Разговори за нас“ од Катерина Богоева ќе биде промовирана вечерва, во 20 часот, во државното музичко училиште „Тодор Скаловски-Тетоец“ во Тетово. Издавач е...

Тетовец со нож се обидел да убие човек пред својата куќа

Тетовското Обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против едно лице за кое постои сомнение дека сторило кривично дело обид за убиство. Осомничениот на 13 јуни...

При претрес на куќа во Тетово пронајден кокаин и шише со...

На улицата „Маршал Тито“ синоќа во Тетово, полициски службеници извршиле претрес во просториите во кои престојувал П.Ц.(40) од Загреб, Република Хрватска, a со него...

Тинејџер украл пари и лекови од Клиничкиот центар во Тетово

Осумнаесетгодишно момче е осомничено дека ограбувало возила во Тетово и дека украло пари и лекови од Клиничкиот центар во градот. Полицијата поднесе кривична пријава против...

Седуммина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово – Попова Шапка

Седум лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Тетово-Попова Шапка, во село Гајре. Како што информираат од МВР, во несреќата...

Во Тетово исчезна шестодишно дете од Прилеп

Родител од Прилеп во претпладневните часови на 20 мај во полиција пријавил дека неговиот шестгодишен син се изгубил во Тетово. Според пријавата, на детето му...

Постапка против тетовци што сакале да грабнат 11-годишно девојче

Тетовската полиција поведе постапка против двајца малолетници и еден 19-годишник од тетовското село Ларце поради сомнение за сторено кривично дело грабнување во обид. Како што...

Осумнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа во Тетово

Осумнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Тетово. Според информациите на МВР, вчера околу 22.40 часот на крстосницата од ул....

Тетовец со камен го убил својот работодавач од Холандија

Жител на тетовското село Јанчиште, на возраст од 45 години, денеска во 13.30 часот го убил неговиот работодавец, 60-годишен државјанин на Холандија. Како што информираат...