-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:30

Ознака: Тетово

Тетовските обвинители го разгледуваат извештајот на германските експерти за пожарот во...

Основното јавно обвинителство (ОЈО) го доби преведениот извештајот од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница изготвен од Сојузната криминалистичка полиција од Германија, информираат...

Градоначалникот Касами се фати за работа, чистеше мраз од улиците во...

Од фотографиите споделени на неговиот Фејбук профил се гледа како Касами заедно со директорот на ЈКП Тетово Нуредин Фетаи со лопати во раце копаат...

Три возила за јавен превоз во Тетово имале неисправни сопирачки

Полициски службеници од СВР Тетово денеска од 9 до 13 часот, спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници. При контролата, биле...

Тројца тетовци возеле автобуси без лекарско уверение

Синиќа во 20.10 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север при контрола во автобус на превозно претпријатие...

Возачи на тетовски автобус со невалидна документација сакале да излезат од...

Еден возач покажал фалсификувано лекарско уверение, а другиот воопшто не го поседувал по извршена полициска контрола во автобус од Тетово кој бил на излез...

Тетово привремено го укина јавниот превоз

Јавниот автобуски превоз во Тетово е времено стопиран по четири месеци. Општина Тетово како причини за прекинот го наведе работењето без придонеси на вработените...

Касами: Долгот на општина Тетово ќе биде видлив преку монитор на...

Градоначалникот на општина Тетово, Билал Касами одржа прес-конференција на која објави детали околу долговите на локалната самоуправа, како што најави на седницата на Советот....

Три лица повредени во тешка сообраќајка во Тетово

Три лица завршиле со повреди, од кои едно со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случи вчера во селото Лешок. Во несреќата учествувале...

62 санкции за пребрзо возење на територијата на Тетово

Денеска во периодот од 10 до 14 часот, на подрачјето на СВР Тетово била спроведена акциска контрола за брзината со која возилата се движат,...

Обвинителството сѐ уште прибира докази во истрагата за пожарот во тетовската...

Обвинителство сѐ уште прибира докази за утврдување кривична одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово. Од Основното јавно обвинителство (ОЈО) информираа дека нивните службеници...