-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:16

Ознака: Тетово-Гостивар

Нов земјотрес на подрачјето Тетово-Гостивар

Изминатата ноќ бил регистриран нов земјотрес со епицентар во Тетово-Гостивар, информираат од Сеизмолошката опсерваторија во Скопје. Земјотресот бил со јачина од три степени според Европската...

Поради магла намалена видливоста на патот Тетово-Гостивар и кај Стража

Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Тетово – Гостивар е намалена на 50 – 100 метри, а на планинскиот премин Стража од...