Ознака: тетовец

Тетовец со возило удрил полицаец

Против 34-годишен тетовец поднесена е кривична пријава за напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста. - Пријавениот, на 02.04.2020 околу 22.50 часот, со...

Уапсен тетовец осомичен за обид за убиство

Во претпладневните часови на 22 јули во тетовското село Лавце, полицијата го уапсила 31-годишниот Н.Б. од ова село, за кој постои сомнение дека сторил...

Кривична пријава од ОВР Кичево против лице од Тетово

ОВР Кичево до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична  пријава,против лицето А.Р.(34) од Тетово, поради  сомнение за сторено казнено дело „непостапување  според здраствените прописи за време на епидемија“. Пријавениот  на...

Тетовец почина во сообраќајна несреќа, со товарно возило излетал од патот

Вчера на автопатот Тетово-Скопје во близина на мост на реката Вардар товарно моторно возило со тетовски регистарски ознаки излетало од патот и удрило во...

Повреден тетовец што се обидел да изгасне пожар во својот дом

При експлозија на плинска боца, вчера настанал пожар во куќа на 74-годишник во Тетово. Како што јави МВР, мажот се обидел самиот да го изгасне...

Во Охрид уапсен затвореник по кој била распишана потерница

Полициски службеници од СВР Охрид синоќа од слобода го лишиле Б.С. (43) од Тетово, за кого била распишана потерница од Казнено поправната установа –...

Притвор за тетовец кој во својот автомобил силувал малолетничка

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 61-годишен тетовец поради сомнение за сторено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Како...

Тетовец крадел пари од домот на својот татко

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од овој град кој се товари за кривично дело „тешка кражба“. Како што информираат од МВР, пријавениот во...

Тетовец лишен од слобода поради поседување хероин

Тетовец е лишен од слобода, откако полициски службеници при претрес на неговиот дом пронашле хероин. Триесет и двегодишното лице, откако било лишено од слобода,...

Уапсен тетовец кај кого биле најдени оружје и куршуми

Кај тетовец вчера полицијата пронашла оружје за кое не поседувал соодветна документација. -Вчера во периодот од 13.30 до 15.30 часот, врз основа на судска наредба,...