21.1 C
Skopje
25.8.2019 - 9:51

Ознака: тетоважа

Цела Бундес-лига на тетовирање кај Боге

Денес студиото за тетоважа на Боге е во центарот на Дизелдорф, во стариот уметнички дел на градот, покрај каналите на реката Рајна. Модерно и...

Тетоважите на мафијата: Насилниот живот пресликан на кожа

Поранешни членови на италијанската мафија дадоа своевиден увид во нивното насилно минато, покажувајќи ги тетоважите. Тату-уметникот Брајан Анастасио ги прикажа фотографиите од членовите на...

Авантурите на Рик и Морти „оживеаја“ на тетоважа

Тетоважата на која се прикажани главните ликови од популарната анимирана серија „Рик и Морти“, на своевиден начин „оживеа“ со помош на користење на ефектите...