7.6 C
Skopje
28.1.2020 - 16:26

Ознака: тест-турнир

Нови имиња за тест-турнирот во Турција

Македонската женска ракометна репрезентација ги започна подготовките за учество на пријателскиот турнир во Анталија (Турција), а во рамките на неделата на ЕХФ, односно периодот...