27.8 C
Skopje
25.9.2021 - 15:15

Ознака: тест-меч

Србите со убедлива победа против Македонија

Македонија загуби со високи 33:23 во вториот тест-меч против Србија во Ниш, каде што селекторот Кирил Лазаров им даде шанса на сите ракометари кои...

Симовски: Со тимска игра и сплотени ќе одговориме на предизвикот

Македонија од денеска ќе игра дома на квалификациски турнир за пласман во баражот за СП 2019 за жени, со Азербејџан, Исланд и со Турција Македонската...