22.3 C
Skopje
18.6.2019 - 13:34

Ознака: тестира

Северна Кореја повторно тестира нуклеарни проектили

Најновиот развој на настаните следува по неодамнешните американско-јужнокорејски воени маневри. Целта на севернокорејски лидер Ким Јонг-ун би можела да биде предупредување до Белата куќа...

Русија тестира нов балистички проектил

Руската армија лансира нова интерконтинентална балистичка ракета, која може да носи нуклеарни боеви глави. Руското министерство за одбрана соопшти дека лансирањето на балистичката ракета...