Ознака: тестира

Руската армија тестираше нова ракета за противвоздушна одбрана во казахстанската пустина

Москва успешно ја тестираше својата нова пресретнувачка ракета во пустината во Централна Азија, во време кога руската армија се подготвува да ги добие системите...

Северна Кореја повторно тестира нуклеарни проектили

Најновиот развој на настаните следува по неодамнешните американско-јужнокорејски воени маневри. Целта на севернокорејски лидер Ким Јонг-ун би можела да биде предупредување до Белата куќа...

Русија тестира нов балистички проектил

Руската армија лансира нова интерконтинентална балистичка ракета, која може да носи нуклеарни боеви глави. Руското министерство за одбрана соопшти дека лансирањето на балистичката ракета...