19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 23:28

Ознака: тестирања

„Модерна“ почна да ја тестира вакцината против ковид-19 на бебиња и...

Американската компанија за биотехнологија „Модерна“ започна со давање вакцини против коронавирусот на деца на возраст од шест месеци до 11 години, како дел од...

Во Токио тестирања ќе има на секои четири дена

Организаторите на Олимписките игри во Токио, кои треба да се одржат од 23 јули до 8 август, објавија книга со правила на кои ќе...

Нови 190 случаи на ковид-19, оздравени се 2.009 пациенти, а починаа...

Во последните 24 часа се направени 1.530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-71, Куманово-19, Тетово-6, Прилеп-12, Гостивар-3, Штип-6, Битола-1,...

Директорот на „АстраЗенека“: Вакцината бара дополнителна студија

Вакцината против ковид-19 развиена од британската лабораторија „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд, бара понатамошно истражување, рече извршниот директор на „АстраЗенека“ по критиките за објавените...

Нови 1085 позитивни случаи на ковид-19, починале 12

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-447, Куманово-69,...

Регистрирани 193 новозаразени и тројца починати, 96 од новите случаи се...

Во последните 24 часа се направени 1.350 тестирања, а регистрирани се 191 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, Куманово-4, Штип-5, Прилеп-13, Тетово-15, Велес-1, Битола-3,...

Белорусија почна процедура за тестирање на руската вакцина

Белорусија почна прелиминарни процедури за клинички испитувања на руската вакцина против коронавирус, изјави министерот за здравство Дмитриј Пиневич. Тој кажал дека вакцината сè уште не...

Редици за тестирање на коронавирус пред „Торлак“, чекаат и Македонци

Огромни редици за тестирање на коронавирус и денеска пред Институтот за вакцини и серуми „Торлак“ во Белград. Луѓе рано утрово уште од 4.30 часот...

Уште осум починати и 134 новозаболени од коронавирусот

Во последните 24 часа се направени 1.173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19, соопшти вчера министерот за здравство Венко Филипче. Во...

Во Италија 652 нови случаи на коронавирус, тестирани над два милиони...

Во изминатите 24 часа во Италија починаа 130 пациенти со коронавирус, што е помалку од претходниот ден, објави Агенцијата за цивилна заштита. Така, вкупниот број...