Ознака: тесла

Упадот во Конгресот повторно го разгоре ривалството помеѓу Маск и Закерберг

Нема љубов помеѓу Илон Маск и Марк Закерберг. Ривалството меѓу двајцата милијардери започна во 2016 година, откако ракета на „Спејс екс“ уништи сателит на...

Маск богато ќе го наплати „раскинот“ со Калифорнија

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, откри дека „ѝ раскинал“ на Калифорнија, и сега живее во Тексас, каде што планира да се посвети повеќе...

Илон Маск не се смени, само сега „нема филтер“

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, откри дека можеби е заразен од ковид-19, а со тоа ги возобнови и неговите чудни објави на Твитер...

Илон Маск создава батерија со големина на фудбалско игралиште

Пред три години „Тесла“ на Илон Маск во австралиската сојузна држава Јужна Австралија ја создаде тогаш најголемата литиум-јонска батерија во светот со 100 мегаватна...

Методот на Илон Маск: Учи од соработниците, усоврши ги знаењата и...

Илон Маск е честопати воспеван како иновативна личност која не знаеше речиси ништо за производство на автомобили, а денес, по 16-годишна работа, го поседува...

Земските планови на Илон Маск се исполнија, затоа сега тој цели...

Пред десет години, за време на еден ведар ден во Њујорк, Попи Харлоу го интервјуираше Илон Маск, човекот кој тргна на пат засекогаш да...

Наскоро ќе се произведат самоуправувачки автомобили

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, тврди дека при крајот на 2020 година ќе ги произведе нивните први самоуправувачки автомобили, пренесува Би-би-си. Маск тврди дека...

Илон Маск се соочува со бунт поради богатите бонуси и твитер-испадите

Сомнителниот договор за бонуси ги натера акционерите на „Тесла“ да се обединат против извршниот директор на компанијата Илон Маск, пренесува „Гардијан“. Според консултантската агенција ПИРЦ,...

Што се крие зад тивкото навлегување на Џеф Безос на теренот...

„Амазон“ на Џеф Безос навлегува на просторот на компанијата „Тесла“ на Илон Маск, преку нов фонд за инвестирање во т.н. клинтех (технологии, процеси или...

Се урива култот за Илон Маск

Одговорот на главниот човек на „Спејс екс“ и „Тесла“ во врска пандемијата на коронавирусот ги отуѓува неговите обожаватели Авторка: Марина Корен Атлантик Илон Маск е познат по...

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://animefreak.ws/m/Gd3R) Episode 2 at AnimeFreak animefreak avatar

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (https://animeflix.nl/m/zPom) Episode 11 at website https://animeflix.nl danganronpa animeflix