Ознака: терористички напад

Спречен терористички напад на полумаратонот во Берлин

Германската полиција денеска спречи терористички напад врз Берлинскиот полумаратон, објави електронското издание на весникот „Велт“. Полицијата уапсила четири лица, меѓу кои еден главен осомничен кој...