14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:02

Ознака: терористичка ќелија

Осуммина обвинети за основање на терористичка ќелија, складирање оружје и набљудување...

Обвинителството поднесе обвинителен акт против осумина граѓани, кои по примерот на ИСИС формирале терористичка организација односно ќелија. Организацијата била формирана во 2019 година, а членовите...