Ознака: тероризам

Двајца повредени при удар на возило во група луѓе во Ним

Две лица се полесни повредени кога возило влетало меѓу група луѓе кои стоеле пре еден бар во францускиот град Ним, по што удрило во...

ЕК бара брзо бришење на терористичките содржини на Интернет

Европската Комисија денеска предложи нови правила за отстранување на „терористички содржини“ на интернет во рок од еден час. Секоја интернет платформа која ќе сака да...

Кремљ: Сириската армија се подготвува да го реши проблемот со тероризмот...

Сириската армија „се подготвува да го реши проблемот со тероризмот“ во провинцијата Идлиб, последниот бастион на бунтовниците во Сирија, изјави денеска портпаролот на Кремљ,...

Обвинителката товари за тероризам, одбраната во целост ја отфрла квалификацијата

Во Кривичниот суд во Скопје во тек е судењето за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април 2017 година. Судскиот процес започна...

Обвинетите сториле „тероризам со зборови, а не со дела“, тврдат адвокатите

Адвокатите на дел од обвинетите за настаните во Собранието на 27 април минатата година, денеска во воведните говори пред судот го негираа обвинието непротив...

Белгија: Расте ризикот од терористички напади од екстремната десница

Министерот за правда на Белгија, Кун Генс, порача дека расте ризикот од терористички атентати спроведени од екстремната десница во земјата, според податоци на Државната...

Спречен обид за напад врз коптска црква во Египет

Припадници на египетските безбедносни сили ликвидираа осомничен исламист, кој се подготвувал да изврши самоубиствен бомбашки напад во копстка црква северно од Каиро. Како што соопштија...

Албанци главни снајперисти во Ал Нусра

Снајперисти Албанци се борат на страната на Фронтот Ал Нусра во Сирија и како што самите изјавуваат на фронт заминуваат „според потребата на нивните...

Исламската држава ги примора талибанците да побараат помош од САД

Исламската држава (ИД) е премногу брутална дури и за талибанците, кои бараат помош од САД во обидот да се ослободат од ривалската исламистичка организација,...

Стејт департмент: Македонија дава важен пример во борбата против тероризмот

Американскиот Стејт департмент оддаде благодарност до Македонија заради покажаната одговорност за нејзините државјани кои беа заробени во Сирија од Сириските демократски сили, а се...

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban (https://animeplanet.cc/m/d2eR) Episode 13 at AnimePlanet jojo's bizarre adventure anime planet

Death Note (Dub) Episode 37 at website https://funimationfree.com anime of the decade funimation