7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:36

Ознака: терен

Уметник ги пополнува пукнатините на кошаркарскиот терен со злато

Уметникот Виктор Соломон преку својот тековен проект насловен „Литерали балинг“ ги истражува „иконите и тотемите“ на спортот, на кои им додава раскош на неочекувани...

Само звукот на снегулките одекнуваше во ноќта

Студеното и снежно време, празните коловози, празните пешачки премини и трепкачките семафори сигнализираа дека градот за време на полицискиот час комплетно е заминат во...

„Ултрашите“ протестираа, фудбалерите стоеја на теренот!

На мечот Хофенхајм - Баерн (0-6), навивачите на Баерн истакнаа навредлив транспарент на сметка на првиот човек на Хофенхајм, Дитмар Хоп (79), кој не...

Инспекторите на терен – казни за аптеките што покачиле цена на...

Владата ја поздравува одлуката на институциите и организациите на централно и на локално ниво кои одлучија да ја прифатат препораката да се откажат сите...

Срцето на терен, но само кога е здраво

Срцето е најважен фактор за секој спортист да извојува победа и спортска слава, но не само спортски мотивирано срце туку и физички здраво срце,...

Пораз на теренот, но обединети надвор од него

Спортот и спортистите од сите националности секогаш имале моќ да инспирираат и да сплотуваат. Македонските ракометари со својата игра, залагање и со победничкиот менталитет...

Манданда и Меси најмногу се на теренот од 2010 година

Во анализата на ЦИЕС се влезени сите 42 клуба од петте лиги што од 2010 година постојано се во најсилната лига на соодветната земја Ниту...

Инспекторите конечно на терен – ќе се открива кој го загадува...

Поради зголеменото загадување и квалитетот на амбиенталниот воздух, Владата издаде насоки на дејствување до одредени надлежни институции и направи распределба на инспекциските надлежности на...

Општината Карпош на терен ќе бара загадувачи на воздухот

Со засилени инспекциски контроли и со соработка со полицијата, општината Карпош ќе ги бара оние што палат отпад, шут и гуми и го загадуваат...

Теренот за одбојка на песок во СРЦ „Крушино“ повеќе како да...

Благодарение на РЕК „Осломеј“, кон средината на 80-тите години во СРЦ „Крушино“, покрај другите терени, беше изградено и првото игралиште за одбојка на песок,...