13.8 C
Skopje
17.7.2019 - 5:19

Ознака: Тереза Меј

Тереза Меј пак ги покажа танцувачките способности

Британската премиерка, Тереза Меј, повторно ги покажа своите танцувачки способности на музички фестивал, каде играше на хитовите на шведската група „АББА“. Меј заедно со сопругот...

Тереза Меј ја поздрави препораката на Европската Комисија за старт на...

Премиерот Зоран Заев за време на одржувањето на Самитот за Западен Балкан во Познањ, Република Полска, оствари средба со премиерката на Обединетото Кралство, Тереза...

Борис Џонсон победи во првиот круг на гласање за наследник на...

Борис Џонсон, кандидатот за нов лидер на ториевците, кој вети конечен брегзит на 31 октомври, со или без договор, дојде чекор поблиску до водење...

Британија ветува дека до 2050 година ќе ги сведе емисиите на...

Според најновиот план на британската Влада, емисиите на стакленички гасови во Велика Британија, ќе бидат намалени речиси на нула до 2050 година, објави Би-би-си. Премиерката...

Почнува кампањата за наследник на Тереза Меј

Неколку главни кандидати за нов премиер на Велика Британија денеска ја почнаа изборната трка, пренесе „Ројтерс“. Британија го очекува новиот лидер откако Тереза Меј поднесе...

Судот ги отфрли обвинувањата против Борис Џонсон

Судија на Високиот суд во Лондон ги отфрли обвинувањата против Борис Џонсон, кој е главен кандидат за наследник на премиерката, Тереза Меј, пренесува „Ројтерс“.. Судија...

Британската премиерка Тереза Меј поднесе оставка

Британската премиерка, Тереза Меј и официјално ја извести Конзервативната партија дека поднесува оставка од местото претседател на партијата. Ова значи дека таа ќе остане...

Тереза ​​Меј денеска официјално ќе поднесе оставка

Британската премиерка Тереза ​​Меј денеска официјално ќе поднесе оставка како лидер на Конзервативната партија, но ќе остане на функцијата премиер до изборот на нејзин...

Тереза Меј: Најдобра опција за брегзит е договор со ЕУ

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј, и понатаму е убедена дека најдобриот начин за Велика Британија да ја напушти Европската Унија е преку договор. -Работев...

Како брегзит го дефинираше, а потоа го уништи премиерскиот мандат на...

Тереза Меј денес ја најави нејзината оставка од премерската функција на Велика Британија, објаснувајќи дека ќе се повлече од лидерската позиција на партијата на...