Ознака: тепање

Осумнаесет годишник од Куманово ја претепал мајка си

Осумнаесет годишен кумановчанeц е уапсен затоа што насилно се однесувал кон неговата мајка, а полицијата кај него пронашла и нож. Утрово во 00.30 часот полициски...

Во Хрватска татко со метална шипка претепал мајка и бебе

Стабилна е состојбата на мајката и новороденчето кои вчера беа претепани со метална шипка од пијан маж во Хрватска. Раните на детето се санирани, но...

Скопјанец нападнат во Аеродром

Скопјанец на возраст од 26 години доцна синоќа во полиција пријавил дека на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од едно лице. Според пријавата, другите...

Пациент натепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Вработен во Психијатриската болница Демир Хисар бил нападнат од пациент додека бил на работното место. „ На 25.10.2021 во Полициската станица Демир Хисар, лекар од...

Скопјанец ја тепал мајка си – наместо да го пријави ...

Полицијата уапсила 36-годишен скопјанец откако започнала истрага по пријава дека во близина на градската општа болница „8 Септември“ почината била пронајдена 59-годишната В.М., неговата...

Момче натепа девојка во Куманово

Mладо момче натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи. Подоцна насилникот беше нападнат од друго момче. СВР Куманово по споделувањето на...

Скопјанка го истепала својот помлад сопруг

32-годишен маж од Куманово бил физички нападнат од неговата сопруга која била една година постара од него, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера во...

Суспендирани двајца полицајци кои во Мостар претепаа момче

Главна тема во Босна и Херцеговина деновиве е видеото снимено во Мостар на кое се гледа како двајца полицајци брутално тепаат момче. Снимката прво беше...

Поднесено обвинение против скопјанецот што ги претепал родителите оти не му...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 49-годишник кој се товари дека во два наврата извршил физички напад, нанесувајќи им повреди на неговите родители. Како...

Гостиварец тепал и силувал жена во неговиот дом

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против 49-годишник од Гостивар, поради сторено кривично дело силување. Обвинетиот на 19 декември, околу 21 часот, со употреба...