Ознака: тепање

Насилници истепале и ограбиле момче во автобус на ЈСП

Тројца насилници вчера ограбиле и истепале момче во автобус на ЈСП. Според информациите на полицијата, вчера во 23.50 часот во СВР Скопје, Г.Т.(42) од Скопје...

Возач на градски автобус истепал 68-годишен скопјанец

Скопјанец на возраст од 68 години во полиција пријавил дека во утринските часови на 28 нoември бил физички нападнат од возач на градски автобус. Според...

Приведена негувателката која тепаше дете во игротека во Скопје

Жената којашто претепа дете во игротека, а беше пријавена од сопстеникот на кафулето „Дежаву“ е приведена од страна на полицијата. На видео-снимката од безбедносните камери...

Миле Јовановски: Не сум Сталоне па да тепам луѓе за една...

Поради отсуство на скопската обвинителка, Имран Османи, утрово во кривичниот суд беше одложено судењето за татко му на Боки 13, Миле Јовановски, обвинет дека...