Ознака: Тепачки

За неполни два дена во полицијата пријавени најмалку 13 тепачки

Полицијата во дневниот билтен информира за најмалку 13 тепачки што се случиле вчера и во текот на денешниот ден. На 07.11.2021 во 04.15 часот во...

Во Австралија тепачки поради тоалетна хартија, таблоид објави празни страници

Австралискиот таблоид „Дарвин“ се пошегува денес на сметка на паниката предизвикана од ширењето на новиот коронавирус и големата набавка на тоалетна хартија со објавување...

Тепачките во автобусите, по принципот секој со секого го вклучија алармот

Фотографијата споделена на социјалните мрежи, на која се гледа како во двокатен автобус на јавното сообраќајно претпријатие двајца контролори со нозе тепаат патник, ги...