13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 4:59

Ознака: тепачка

Поради тепачка приведени фудбалери на „Тетекс“ и „Кадино“

Синоќа нешто по 19 часот, полициски службеници од тетовската полициџија ги лишиле од слобода Д.М.(20), Х.Д.(29) од Скопје, фудбалери на тетовскиот фудбалски клуб „Тетекс“...

Кривична пријава за тепачка во тетовско училиште за странски јазици

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од тој град, со иницијали Е. В., поради сомнение за сторено кривично дело насилство. Како што информираат од...

Масовна тепачка во парламентот во Ерменија

Во ерменскиот парламент изби тепачка помеѓу пратениците на владата и опозицијата. Според руските медиуми, сè започнало додека пратеникот на владејачката партија „Граѓански договор“, Ике Саркисјан,...

Тепачка во авион за време на летот од Приштина до Базел

Во авионот на летот од Приштина кон Базел, вчера попладне дошло до тепачка меѓу патници. Според медиумите, станува збор за крвава тепачка, која продолжила по...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...

Натепани три лица во својот дом во Илинден поради долг

Три лица биле натепани во нивниот дом во населбата Илинден поради долг. Нападот доцна синоќа го извршиле С.В.(21), П.Ѓ.(19), С.М.(26) и Н.П.(26). Тие со употреба на сила...

Обвинителството отвори предмет против 22 лица за тепачката во Струмица

Oбвинителството во Струмица отвори предмет против 22 лица – учесници во тепачката која се случи минатата недела. Од осомничените, 12 лица се пријавени за сторено...

Масовна тепачка во скопски локал

Масовна тепачка со фрлање на маси, столици и инвентар, но и вознемирени гости кои панично го напуштале локалот затекнале пазарните инспектори вчера при обид...

Шеснаесетгодишник нападнат од тројца малолетници

На 30.01.2021 во 23.20 часот П.Л.(42) од Гостивар пријавил дека околу 21.20 часот во Гостивар, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од тројца малолетници....

Тепачка во чешкиот парламент, полицијата ќе ги казни оние што не...

Дебата во долниот дом на чешкиот парламент денеска се претвори во тепачка. Откако му беше исклучен микрофонот поради искажани навреди, Лубомит Волни, независен пратеник од...