28 C
Skopje
21.9.2018 - 16:06

Ознака: Тенк

Нови рочишта за „Насилство во Центар“ и раздвоената постапка за „Тенк“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Насилство во општина Центар“ и раздвоената постапка за „Тенк“ на Специјалното јавно...

Бубевски: Се надевам Апелација одлуката за „Тенк“ ќе ја донесе брзо

Обвинителот од СЈО Гаврил Бубевски по завршувањето на јавната седница во Апелацискиот суд за жалбите по првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за...

Заврши седницата на Апелација, Кривичен ќе ја соопшти одлуката за затворските...

Заврши јавната седницата на Апелацискиот суд на која се расправаше по жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за предметот „Тенк“. Како...

Груевски смета дека делото за „Тенк“ е застарено

Пресудата има бројни недостатоци, пред сė суштествени повреди во постапката, а направени се и големи повреди во Кривичниот законик, рече адвокатот Стерјо Зиков образложувајќи...

Нови рочишта за „Тенк“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. На...

Одбиено барањето за изземање на судијката Кацарска од „Тенк“

Претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев го одби како неосновано барањето за изземање на судијката Добрила Кацарска, што на денешното рочиште за „Тенк“ го...

„Тенк“ на СЈО: Адвокатите на одбраната повторно побараа изземање на судијката...

Барање за изземање на судијката Добрила Кацарска побараа адвокатите од одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на почетокот на денешното рочиште...

Продолжува судењето за „Тенк“

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. На...

Заврши јавната седница на Апелација за „Тенк“, продолжение на 5 септември

По 10 часа вечерва заврши јавната седница на Апелација за жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за предметот „Тенк“. Откако судијата известител...

Почна јавната седница на Апелација за „Тенк“ откако беа одбиени сите...

Откако беше одбиено и четвртото барање за изземање на претседателката на судечкиот совет Цветанка Периќ, на денешната јавна расправа по жалбата за пресудата за...