29 C
Skopje
20.9.2018 - 17:04

Ознака: тениски судии

Тениските судии и објавуваат бојкот на Серена Вилијамс

Скандалот околу Серена Вилијамс и нејзиното однесување во финалето на Ју Ес Опен добиваат нова димензија. Причината е дека тениските судии размислуваат за бојкот...