Ознака: тениски рекет

Славчо Ночев – повеќекратен тениски рекет број еден во Македонија

Ночев има освоено десетина титули во пионерска и во младинска конкуренција. Иако повеќепати на крајот од годината за вкупните постигнувања беше прв на ранг-листата,...

Ѓоковиќ се повлече, следна цел е рекордот на Сампрас

Првиот светски тениски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ (32) изјави дека „животот продолжува“ откако поради повредата на левото рамо прерано го заврши настапот на гранслем-турнирот...