17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:43

Ознака: тенисерка

Наоми Осака за четири месеци од ѕвезда до суперѕвезда

Осака (21), која победи на Австралија опен на вториот гранслем-турнир едноподруго (лани во септември триумфира во Њујорк), од денеска ќе биде и прворангирана светска...

Тенисерка тужи поради повреди од допинг-тестови

Медисон Бренгл (САД) ги тужи тениските ВТА и ИТФ и бара отштета поради нивната, како што вели „навредлива администрација на програмата за антидопинг“, објавија...

Ѓорческа почна со полесни тренинзи, со натпревари од мај?

Со раката, со зглобот сѐ е во ред, но понекогаш при бекхенд-ударите чувствувам мала непријатност, која, верувам, со текот на времето ќе ја снема....