Ознака: тендер

Објавен тендер за отстранување на линданот од ОХИС

Меѓународен тендер за избор на технологија за отстранување на линданот и неговите изомери од кругот на фабриката ОХИС во Скопје е објавен вчера и...

Фирмата што ќе обезбедува храна за децата во училиштата, пак ќе...

Општините, односно училиштата и натаму ќе продолжат да избираат фирма за храна на тендер, иако имаше реакции од родители дека на тој начин не...

Објавен тендер за изградба на првата фаза од автопатот кон Блаце

Јавното претпријатие за државни патишта објави тендер за изградба на првата фаза од автопатот Скопје - Блаце, од граничниот премин Блаце до селото Блаце,...

Раскинат договорот за униформите на Армијата, ќе биде распишан нов тендер

Министерството за одбарана го раскина договорот со фирмата која беше задолжена за набавка на воено-теренската униформа за Армијата. Од Министерството велат дека согласно постапката,...

Распишан тендерот за фотоволтаици на државно земјиште

Основен план, еколошки елаборат и стотици илјади евра се потребни за да се изгради фотоволтаична централа од еден мегават на државно земјиште. Сите кои...

Скапата нафта ги загрижува земјоделците

Поради големото поскапување, земјоделците апелираат што поскоро да ја добијат најавената субвенционирана зелена нафта. Надлежните информираат дека се завршени сите проверки и оти во...

Албанското обвинителството ја истражува Владата на Рама за наместен тендер

Обвинителството во Тирана почна истрага околу јавно објавените факти во врска со изборот на компании за проектот за изградба на големата обиколница во Тирана. Верификација...

Филипче: Наскоро тендер за набавка на реагенси

При крај сме со подготовките за тендерот за набавка на лабораториски реагенси, правиме финални консултации и се надевам за недела две ќе се објави...

Аплицирање за избор на универзален снабдувач со електрична енергија до 3...

Компаниите снабдувачи со електрична енергија најдоцна до 3 декември треба да аплицираат на јавниот тендер за избор на универзален снабдувач со електрична енергија што...

Тендер за универзален снабдувач со струја за домаќинствата

Владата денеска ќе објави тендер за избор на универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата, на кој ќе може се доставуваат понуди до 3...