Ознака: тендер

Конкуренцијата треба да го унапреди процесот, а не обратно

 По стопираната тендерска постапка за воведување на 5Г-технологијата во Македонија Тендерот неодамна беше прекинат по постапката на Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК), откако беше...

Владиниот „Мајбах“ на Црна Гора со почетна цена од над 450.000...

Министерството за финансии и социјална работа на Црна Гора објави покана за учество на јавен тендер за продажба на владиниот автомобил Мерцедес-Бенц, модел „Мајбах...

Медиумските здруженија бараат да се поништи тендерите за медиумска кампања

Здружението на новинарите на Македонија, Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници, Македонскиот институт за медиуми и Советот за етика во медиумите реагираат до...

(Видео) Стоилковски: Златко Марин на тендери купува сијалица за 48.000 денари

Златко Марин градоначалникот на Аеродром од СДСМ, е пример за тоа како се однесува СДСМ, Марин е пример за лукративноста на мафијата на власт...

АЕК распиша тендер за изработка на студија за влијанието на 4Г...

Поради стравот кај јавноста Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) распиша меѓународен тендер за изработка научна студија за влијанието на зрачењата од 4Г и 5Г мрежите...

Грција објави тендер за продажба на најголемото бродоградилиште во земјата

Грција распиша тендер за продажба на најголемото бродоградилиште „Хеленик шипјардс“, кое е под специјална управа, објави Министерството за финансии. Конзервативната влада вети дека ќе ја...

Распишан тендерот за изградба на брана Отиња во Штип

Изготвиме проект, обезбедивме средства и започнуваме постапка за изградба на браната Отиња во Штип, истакна министерот за трнспорт и врски Благој Бочварски при денешната...

Поништен тендерот за распиратори

Двете компании кои го добија тендерот за набавка на 31 респираторна машинa го известиле Министерството за здравство дека нема да бидат во можност да...

Владата објави тендер за летови за враќање на наши државјани од...

Владатa објави јавен повик за организирање на авионски превоз за враќање на 915 македонски државјани од Германија. Предмет на овој јавен повик е организирање авионски...

Владата објави тендер за чартер-летови за враќање на македонските државјани

Владата го објави тендерот за организирање авионски превоз за пренесување на македонските граѓани од странство. За дестинации за чартер-летови се утврдени: Малта – Скопје, со...