-7.2 C
Skopje
26.1.2022 - 1:54

Ознака: темпирана бомба

Древните резерви на метан во Сибир се темпирана бомба

Научниците со години предупредуваат дека зголемените температури на Арктикот ризикуваат детонација на „темпирана бомба“ на метан, или древни наслаги на стакленички гасови заробени во...

Бегалците и мигрантите како темпирана бомба

ВИРУСОТ СЕ ШИРИ И ПРЕКУ МИГРАНТСКИТЕ МАРШРУТИ Дали со отварањето на границите и постепеното враќање на животот во нормална повторно се активираат и опасностите од...

И во Македонија отчукува темпирана бомба

МАСОВНИТЕ СОБИРИ - КАТАЛИЗАТОР ЗА ШИРЕЊЕ НА ПАНДЕМИЈАТА Митинзите, славењето на победниците од една страна и протестите на поразените од друга во изборниот период се класика...

„Темпираната бомба“ на Макрон предизвика дипломатски скандал

Францускиот претседател Емануел Макрон предизвика огромно незадоволство откако ја етикетираше Босна и Херцеговина како „темпирана бомба“, пишува „Политико“. Во Сараево, хрватскиот претставник во Претседателството на...

Додик: Му благодарам на Макрон што соопшти дека БиХ е темпирана...

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик изјави дека му е благодарен на францускиот претседател Емануел Макрон за неговата изјава дека...

ИВЗ како темпирана бомба

Одбројува ли часовникот до голем судир во Исламската верска заедница? Што, всушност, се случува во ИВЗ и колку овие игри за тронот може да влијаат...

Темпирана бомба: Езеро кое секоја секунда може да експлодира

Голем облак со јаглерод- диоксит се надвил над езерото Ниос и долината која го опкружува во близина на границата Каремун и Нигерија на 21...