Ознака: температура

Како се живее на најтоплото место на светот

Во Долината на смртта неодамна беше измерена највисоката температура на Земјата, висока 54,4 степени – во големата пустинска област исполнета со кањони и песочни...

Најтоплата деценија укажува на забрзување на климатската криза

Последната деценија беше најтопла откога се мерат температурите на воздухот, потврдија научниците. Извештајот, кој предупредува на последиците од глобалното затоплување, го направиле 520 научници...

Температурата на Земјата достигна рекордно високо ниво во мај

Температурата на Земјата се искачи на рекордно високо ниво минатиот месец, објави Националната океанска и атмосферска управа на САД (НОАА). Од НОАА наведуваат дека научниците...

Надежите за спречување на заразата не треба да се полагаат во...

Природата може да помогне во намалувањето на пандемијата ако продолжат агресивните мерки за контрола на ширењето на инфекциите, велат експертите, но ова не значи...

Задолжително мерење на температурата на секој посетител во Белата куќа

Белата куќа од денеска воведува нови заштитни мерки за претседателот Доналд Трамп и неговиот персонал за време на епидемијата на коронавирусот, вклучително и мерење...

Облачно време со температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно, по котлините магливо. Дневната температура ќе биде во интервал од 10 дo 17, а во местата со магла...

Времето денес сончево со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и...

Времето денес сончево со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе...

Сончево време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови oблачноста ќе се намалива и ќе преовладува ведро време. Ќе...

Времето денес сончево со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 6 до 14, а...

Watch Hero Return Episode 10 (https://animeflix.nl/m/qLZ1/ep-10) at website https://animeflix.nl animeflix spirited away

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 22 at website https://gogoanime.be kenja no mago gogoanime