20 C
Skopje
21.10.2020 - 17:51

Ознака: Тел Авив

Мадона во последен момент го потпиша договорот за настап на „Евровизија“

Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Веќе два дена поп-кралицата Мадона е забарикадирана на петтиот кат на хотел „Дан“ во Тел Авив, и никој...

Најскапи билети за финалето на Евровизија досега

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно...

Отворен град што живее без предрасуди

Александра Балабановска Ролин нѐ води низ Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Тел Авив е познат по гостопримството на жителите, големиот број вегани,...

Хакери ја таргетираа „Евровизија“ со лажни ракетни закани

Преносот од првото полуфинале на натпреварот за песна на „Евровизија“, кое се одржа во израелскиот главен град Тел Авив, во вторникот беше прекинат за...

Во евровизискиот „Експо-центар“ ни пиле не може да прелета

Ексклузивно: „Нова Македонија“ во Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив, Израел Уште кога ќе стапнете на израелска почва, поточно кога ќе слетате...

Мадона пристигна во Тел Авив

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Како што беше најавено од организаторите на „Евровизија 2019“, поп кралицата Мадона синоќа доцна слета на аеродромот...

Евровизискиот фестивал на кичот не може да избега од политиката

Домаќинот Израел се обидува да го искористи популарниот избор за песна на Евровозија за да се претстави како толерантна и космополитска држава која се...

Успешна првата проба на Тамара на евровизиската сцена

Во Тел Авив почнува да се чувствува евровизиската атмосфера. Градот се полни со илјадници евровизиски обожаватели, има околу 1.500 акредитирани новинари, пејачите од 41...

Тел Авив има одлична енергија и прекрасни луѓе

Тамара Тодевска, наша претставничка на „Евровизија“ Секојдневно добивам пораки од луѓе од Македонија и од Европа со благодарност за пораката на „Prоud“. Верувам дека...

Тамара сними евровизиска разгледница во Тел Авив

Тамара Тодевска, деновиве во Тел Авив, Израел ја сними разгледницата што ќе се емитува пред нејзиниот настап во второто полуфинале на 64-та „Евровизија“, на...