3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:17

Ознака: тело

Телото на убиениот Сулејмани стигна во Иран

Телото на иранскиот воен командант, генерал Касим Сулејмани, кој беше убиен во петокот во напад на САД, денеска беше испратено во Иран, каде го...

Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Вчера во атарот на Богданци e пронајден човечки череп, коска и делови од облека. Како што соопштија од СВР Струмица, пронаоѓањето на делови од човечко...

Пронајдено женско тело во Вардар

Безживотно тело на жена на возраст од 60-70 години утрово било извадено од водите на реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај Железничката...

Безживотно тело пронајдено во Вардар

Седумдесет и седум годишниот велешанец Л.С. денеска е пронајден мртов во реката Вардар, во близина на село Кочилари. Случајот во СВР Велес го пријавил жител на...

За секој дел од телото постои намирница

Сите ние барем еднаш во животот сме ја слушнале поговорката „ти си тоа што го јадеш“. Можеби порано ни било смешно, но сега науката...

Пронајденото тело е на Емилијано Сала

Пилотот на малиот едномоторен авион што исчезна на 21 јануари, Дејвид Ајботсон, сѐ уште не е пронајден Телото што го извлекоа специјалците нуркачи од делот...

Наместо да понуди нов закон, телото за помирување доби ново име

Во очекување да биде презентирана содржината на законот за т.н. амнестија за обвинетите од 27 април, кој го има подготвено независната пратеничка група од...

Пронајдено телото на исчезнатиот маж од Дебар

Во водите на реката Црн Дрим доцна попладнево пронајдено е телото на маж од Дебар, кој завчера беше пријавен за исчезнат. Телото, според првичните информации,...

Телото на новинарот Кашоги пронајдено во бунар?

Телото на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги наводно било пронајдено во бунарот на територијата на резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул. Од друга страна,...

Крушите се вистински еликсир за вашето тело

Крушата е исклучително здраво есенско овошје, кое може да се најде во стотина различни видови. Jадете почесто круши, бидејќи изобилуваат со хранливи материи, кои...