5.8 C
Skopje
28.1.2022 - 15:40

Ознака: тело

Научниците пронајдоа нов дел од човечкото тело

Група швајцарски научници пронајдоа нов дел од човечкото тело. Ова е трет слој на мускулот на долната вилица што досега не е забележан. Може...

Tело на починат маж пронајдено во напуштена куќа вo Скопје

Тело на починато машко лице било пронајдено во напуштена куќа во Скопје, соопшти полицијата. Вчера во 10.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во...

Австриец една година го чувал телото на неговата мајка во подрум...

За да не го загуби правото на пензија, маж во Австрија го чувал мумифицираното тело на неговата мајка во подрум повеќе од една година,...

Тело на Авганистанец пронајдено во тркало на американски авион

Тело на Авганистанец било пронајдено во едно од тркалата на американски транспортен авион Ц-17, неколку часа откако полетал од меѓународниот аеродром „Хамид Карзаи“ во...

Во скоспко Ракотинци пронајден човечки труп

Во скопското село Ракотинци, вчера бил пронајден човечки труп. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Полицаецот по кој се трагаше во Делчево пронајден починат во водите...

Во возило во водите на Брегалница е пронајдено телото на 51-годишниот полицаец Т.С. од Делчево, кој беше пријавен за исчезнат. Во четвртокот тој заминал на...

Починат маж пронајден во водите на Вардар

Во претпладневните часови на 24 април во скопската полиција било пријавено дека во селото Огњанци, во водите на реката Вардар, било пронајдено тело, најверојатно...

Пронајдено починато лице во стан во Скопје

Починато лице било пронајдено вчера попладне во стан во Скопје, информираат од министерството за внатрешни работи. Вчера во 12 часот и 50 минути во СВР...

Од Вардар извлечено тело на маж, најверојатно бил убиен

Од Вардар, под мост помеѓу селата Чегране и Тумчевиште, вчера е извлечено безживотно тело на маж, а според првичните сознанија на гостиварското обвинителство, станува...

Телото на Марадона мора да биде сочувано за идни случаи за...

Аргентинскиот суд одлучи дека телото на легендарниот Диего Марадона мора да биде сочувано за да се дозволи ДНК-анализа за сите негови случаи за одредување...