Ознака: телохранител

„Телохранител“ добива холивудски римејк

„Телохранител“, филмот од 1992 година што ѝ ја лансира актерската кариера на покојната Витни Хјустон и ја претстави нејзината најпозната песна, ќе добие нова...

Се самоуби припадник на ФСБ

Припадник на руската Федерална служба за безбедност изврши самоубиство денеска додека бил на должност во Кремљ, соопшти полицијата. - Вработен изврши самоубиство за време на...

Скандал во Ватикан, шефот на обезбедувањето поднесе оставка

Доменико Џани, кој е долгогодишниот шеф на обезбедувањето во Ватикан и главен телохранител на папата Франциск, денеска поднесе оставка поради истекување на информации за...

Убиен долгогодишниот телохранител на двајца кралеви во Саудиска Арабија

Долгогодишен личен телохранител на двајцата кралеви на Саудиска Арабија е убиен во расправија од страна на негов пријател, соопштија државните медиуми. Во извештајот не се...

Телохранител по грешка испука куршум во авионот на чешкиот премиер

Tелохранител случајно пукна со пиштол во владиниот авион со кој патувал чешкиот премиер, Андреј Бабиш. Од полицијата го потврдија случајот и истакнаа дека никој не...

Поранешниот телохранител на Бин Ладен прима социјална помош во Германија

Поранешниот телохранител на Осама бин Ладен, Сами А., веќе со години мироно живее со семејството во Берлин и прима социјална помош, откако германски суд...