Ознака: телефон

Откриени сите спецификации на „шаоми 12 лајт“

Техно Компанијата „Шаоми“ веќе претстави три парчиња од најновата серија паметни телефони, а сега пристигнува четвртиот подостапен модел. Досега од „Шаоми“ пристигнаа моделите „шаоми 12“,...

Со вртење на 112 информациите одат во полиција, брза помош и...

Пуштен во употреба бројот за итни повици Од денеска во Македонија почнува да функционира линијата за итни повици 112 како единствен повикувачки број кој важи...

Русковска барала вештачење на телефонот со кој бил фотографиран Рашковски

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, стапила во контакт со сопственикот на порталот каде што беше објавена фотографијата од Драги...

Една третина од младите се зависни од мобилен телефон

Повеќе од една третина од младите возрасни лица покажуваат симптоми на зависност од паметните телефони, без оглед колку време поминуваат на овие уреди дневно....

Направен антибактериски мобилен телефон

Првиот антибактериски телефон во светот што го запира ширењето на микробите е направен од компанијата „Булит“ со седиште во Рединг, Велика Британија. Телефонот го...

Гушкање по телефон

Од бележникот на Перо Миленкоски Ало, ало - ме гали детски глас од градот на жолтото злато. Брзам да те гушнам по телефон, оти ми доаѓа пријателот Сон. Ти нацртав дрво...

Психијатрија ќе нуди телефонска поддршка за граѓаните и ранливите групи

ЈЗУ Универзитетската клиника за психијатрија – Скопје ги информира граѓаните дека во наредниот период, во врска со новонастанатата ситуација со COVID 19, ќе организира...

Листа на апликации опасни за вашиот телефон

Андроид-телефоните се бесконечен рудник за опасни апликации, а интернет-страницата „Битдефендер“ состави список од 17 апликации што може да му наштетат на вашиот мобилен телефон. Овие...

СЈО отсечено од светот

На обвинителите и на останатите вработени во СЈО, од вчера, мобилните телефони им се исклучени во еден правец (можат да примаат повици, додека телефоните...

Зборувањето на телефон трета причина за сообраќајни несреќи

Само за шест месеци годинава во земјава се регистрирани 519 возачи што зборувале на мобилен телефон. Во Шведска се проценува дека од 10 до...